Kolor ściany w sypialni jest czynnikiem krytycznym, jeśli chodzi o wybór miejsca na sypialnię dziecka lub kiedy decydujemy się na zakup domu z szarymi lub czerwonymi ścianami. Sypialnia jako miejsce relaksu i wyciszenia powinna być zaaranżowana w stonowanych i lekkich kolorach, które uspokajają i odprężają. Nie zawsze kolory dobre dla odpoczynku idą z trendami aranżacji wnętrz oraz gustem właściciela, jednak zawsze warto mieć na uwadze kompromis między modą, a tym czego oczekuje nasz zmęczony organizm.

Kombinacja bieli jako podstawowy kolor sypialni

Wielu osobom białe ściany kojarzą się z nudą i brakiem pomysłu na urządzenie wnętrza. Biel ma w sobie jednak wiele cech, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim biały kolor ścian jest ponadczasowy. Białe ściany stosowano nawet w dawnych chłopskich domach, głównie ze względu na fakt, że biel rozjaśniała ponure i niskie wnętrza. Tak jest też dziś. Białe ściany optycznie powiększają przestrzeń, rozjaśniają ją i nadają jej elegancji. Biel jest również dobrą bazą do aranżacji ścian i pomieszczenia. W sypialni białe ściany mogą rewelacyjnie kontrastować z zasłonami czy tapicerowanym łóżkiem. Biel to najlepszy kolor do sypialni. Nadaje się do wszystkich pomieszczeń, czy to salonu, sypialni czy biura. Sypialnia może służyć jako przestrzeń do relaksu, relaksu, relaksu i nie tylko do wyciszenia.

Nowoczesność, czyli butelkowa zieleń i granat

Te dwa kolory, czyli zieleń i granat w ostatnich latach zajmują podium najczęściej wybieranych kolorów do aranżacji domów. Nie ma się co dziwić, bo te kolory są niezwykle eleganckie i świetnie nadają się nie tylko jako kolor ścian, ale również mebli kuchennych, mebli wypoczynkowych i dodatków.

Prawdą jest też, że te dwa kolory bardzo często występują w naszych sypialniach. Najczęściej granatową lub zieloną farbą malujemy ścianę za łóżkiem. Przy wyborze odpowiedniego łóżka i stolików nocnych, efekt może być rewelacyjny. Trzeba też wspomnieć o dodatkach, które idealnie wpasują się w klimat sypialni w tych kolorach. Przede wszystkim do butelkowej zieleni i granatu pasuje złoto i marmur oraz drewno. Dodatkowy kolor dla tych dwóch to żółty - musztardowy, a dla granatu dodatkowo pudrowy róż.